KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15597286
*
nr 1559 7286
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, 13x17 cm, yttermått inklusive ram: 16x21 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 18:16:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/8 23:59:18
1
100 kr
28/8 13:34:59
2
350 kr
28/8 13:43:33
1
200 kr
28/8 13:43:33
2
250 kr (Budbetjänt)
28/8 13:43:38
1
300 kr
28/8 13:43:38
2
350 kr (Budbetjänt)
28/8 13:43:46
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35
-
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12
*
Akvarell
Läs om budbetjänten
nr 1559 7286
Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, akvarell, 13x17 cm, yttermått inklusive ram: 16x21 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 25/8 23:59:18 | 1 | 100 kr |
| 28/8 13:34:59 | 2 | 350 kr |
| 28/8 13:43:33 | 1 | 200 kr |
| 28/8 13:43:33 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 13:43:38 | 1 | 300 kr |
| 28/8 13:43:38 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 28/8 13:43:46 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:36
-
8188 Akvarell
Eva Ekberg. Signerad, daterad 2003, Clematis. Akva..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:47 -
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 19:35 -
8009 Akvarell
Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Monogramsigner..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
26 jan kl 18:12



